Motýli

09.01.2020

Program seznamuje děti prožitkovým způsobem s životem motýlů. S pomocí výukových materiálů se děti seznámí s vývojovými stádii motýla a jejich důležitostí pro naši přírodu. Podrobnosti...

Tento vývoj také aktivně prožijí za pomoci didaktických pomůcek, kdy se stanou housenkou, zakuklí se a vylíhnou se v motýla. Každý si připevní látková křídla vyrobená podle vzoru skutečných motýlů a rozletí se za nektarem květů. Děti se dozví názvy motýlů, které budou představovat, který motýl je noční a který denní, jaký je užitečný a který škodí. Dále si budeme povídat o tom čím se motýli a jejich housenky živí a jak jsou důležití pro rovnováhu života v přírodě. Záměrem je tímto prožitkovým způsobem dětem přiblížit tajemný a velmi zajímavý svět motýlů a jejich nezbytnost je ochraňovat a vysvětlit jim, že pakliže budeme z neznalosti, strachu, nebo pro zábavu likvidovat housenky, nikdy se nebude moci vylíhnout nádherný motýl, kterého obdivujeme.

Délka programu: 45 - 60 minut (nebo dle domluvy)

Cena: 70Kč za dítě, minimální celková cena za realizaci programu činí 2600Kč (nebo dle dohody) za celé dopoledne u vás ( i když se program realizuje pro více po sobě jdoucích skupin) + cestovní náklady (8Kč/km). Cenu programu v rámci šablon MŠMT vám naceníme individuálně.

Počet dětí: max 30 dětí ( 1 třída ) - možno uskutečnit několik na sebe navazujících programů