Poznejte život ptáčků - výjezdní program

25.12.2018

Víte, odkud se bere vajíčko, co všechno musí hospodář zajistit, aby byla zvířátka spokojená? Jak se žije ptáčkům v přírodě a jak jim pomáhat? Vše se dozvíte přímo u nás. 
Za tímto dobrodružstvím musíte přijet k nám do Týniště nad Orlicí. Podrobnosti...

V tomto programu poznáte jak život drůbeže na zahradě, tak život volně žijícího ptactva. Uvidíte jak si u nás žijí kachny indických běžců, kteří nám pomáhají starat se o naši zahrádku, aby se nám na ni nepřemnožili škůdci. Budete moci nahlédnout do kachníku a uvidíte, že chování kačenek není potřeba velké hospodářství, stačí rodinný domek s kvalitním oplocením a pěknou zahradou. Nezůstaneme pouze u kačenek, ale přesuneme se i do nedalekého lesoparku. Zde si povíme o životě volně žijících ptáků. Pokusíme se uslyšet co nejvíce ptačích zpěváků, ale pomůžeme si i zvuky nahranými. S veverkou splníme několik lesních úkolů. S pomocí didaktických pomůcek se zapojí všechny děti a rozdělíme ptáčky na stěhovavé a stálé. To není zdaleka vše. V lesoparku bude také čas na svačinku a pomůžu Vám dojet autobusem až do těsné blízkosti lesa.

Celý program je možno předem domluvit přesně podle vašich přání.

Praktický a nenásilný program k tématu ekologické výchovy, děti poznají, jakou hodnotu má potravina a co obnáší denně se starat o domácí mazlíčky.

Délka programu: 60minut 

Cena: dle individuální domluvy  

Počet dětí: max 60 dětí ( 2 třídy )

Vzdělávací oblasti dle RVP PV:
5.5 Dítě a svět -rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách
- vytvoření povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, se živou a neživou přírodou, lidmi, společností, planetou Zemí