Poznejte život kačenek

25.12.2018

Víte, odkud se bere vajíčko, co všechno musí hospodář zajistit, aby byla zvířátka spokojená ? Vše se dozvíte přímo u nás. 
Za tímto dobrodružstvím musíte přijet k nám do Týniště nad Orlicí. Podrobnosti...

Chcete si vyzkoušet práci farmáře doslova vlastníma rukama? Zajímá vás, co všechno musí správný hospodář zajistit kačenkám indických běžců, aby byly zdravé, spokojené, nesly vajíčka a dožily se přirozeného věku kolem osmi let? Vše ráda vysvětlím a ukážu. Společně vyměníme naší skupině 3 kačenek podestýlku v kachníku, vyměníme jim vodu na koupání, protože vodu ke svému životu kačenky velice potřebují, uvidíte, jak se chová kačer v hejnu jako ochranitel, jací jsou jejich přirození nepřátelé a uvidíte, jak kačenky celý den hledají slimáky, brouky, tím čistí zahradu od škůdců a pomáhají nám tak ve zdravém pěstování zeleniny. V období května a června většinou můžeme pozorovat i jednu z kačenek, která v tomto období sedí na vajíčkách a následně pak v červenci pečuje o malá kachňátka. K chování třech kačenek není potřeba velké hospodářství, stačí rodinný domek s kvalitním oplocením a pěknou zahradou. Jako bonus si budete moci pohladit naši přátelskou fenku maltézského psíka, za hezkého počasí i zakrslého králíčka. 

Celý program je možno předem domluvit přesně podle vašich přání.

Praktický a nenásilný program k tématu ekovýchovy, děti poznají, jakou hodnotu má potravina a co obnáší denně se starat o domácí mazlíčky.

Délka programu: 60minut 

Cena: za dítě 40Kč  

Počet dětí: max 60 dětí ( 2 třídy )

Vzdělávací oblasti dle RVP PV:
5.5 Dítě a svět -rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách
- vytvoření povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, se živou a neživou přírodou, lidmi, společností, planetou Zemí