Čarování s bylinkami

04.01.2019

Povídání o bylinkách formou pohádky pro nejmenší s ukázkou rostlinek v herbáři spojené s využitím základních éterických olejů a poznávání vůní. Podrobnosti...

Děti se seznámí prostřednictvím pohádkového herbáře s léčivkami, které u nás běžně rostou, naučí se, jak si sami mohou vyrobit herbář, zjistí, jak nám mohou bylinky pomáhat při nachlazení, bolení bříška nebo pro klidnější spánek a jakými způsoby lze s bylinkami pracovat. 
Aktivně se zapojí do programu, budou poznávat základní byliny a budou je moci vnímat všemi smysly. Děti budou vonět k bylinkám, prohlížet jejich barvy i tvar.  Zapojíme čich a naučíme se, jak lze za pomoci éterických olejíčků vyrobit například osvěžovač vzduchu, který zajistí likvidaci choroboplodných zárodků a také třeba zlepšení nálady.

Pro každou skupinu donesu řízek z rostliny rýmovník, která čistí vzduch a nádherně voní. Tento řízek si mohou s pomocí paní učitelky vložit do vody a posléze zasadit a vypěstovat vlastní bylinku v květináči.

Délka programu: cca 60minut

Cena: 55Kč za dítě- vyrobíme pro celou třídu 1ks osvěžovače vzduchu a 1ks usínacího polštářku, minimální celková cena 1100Kč + náklady na cestovné ( 6Kč/km) Pokud budete mít zájem, aby si každé dítě odneslo svůj vlastní osvěžovač vzduchu, cena za dítě je 75kč, při výrobě usínacího polštářku ( látkový sáček vyplněný sušenými bylinkami levandule, meduňky, mateřídoušky, apod..) je cena za dítě  80kč. 

Počet dětí: max 60 dětí (2 třídy), doporučený počet 30 dětí.

Vzdělávací oblasti dle RVP PV: 
5.1 Dítě a jeho tělo
osvojení si poznatků a dovedností důležitých k podpoře zdraví, bezpečí, osobní pohody i pohody prostředí
5.2.1 Jazyk a řeč
rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností receptivních (vnímání, naslouchání, porozumění)
5.2.2 Poznávací schopnosti a funkce, představivost a fantazie, myšlenkové operace
posilování přirozených poznávacích citů (zvídavosti, zájmu, radosti z objevování apod.)